4Developers Gdańsk – przyłączysz się?

4
2499
Logo 4Developers Gdańsk

Dawno mnie tu nie było, ale nie oznacza to, że zasypiam gruszki w popiele, o nie. Bardziej aktywnie udzielam się na innych kanałach elektronicznych i właśnie to udzielanie się w połączeniu z dobrą wolą sprawiło, że dostałem zaproszenie do… Rady Programowej konferencji 4Developers Gdańsk. Co w związku z tym? Czytaj dalej.

Konferencje są be…

Jak być może wiesz z moich poprzednich wpisów (Dev#, 3CityNetConf czy najświeższy LEAP w USA), mam wysokie wymagania dotyczące tego rodzaju wydarzeń. Z racji stopniowej zmiany zainteresowań zawodowych dużo częściej wybieram ostatnio ścieżki „miękkie” – te bardziej techniczne najczęściej są związane z nowymi technologiami, o których co prawda lubię słuchać, ale nie mam okazji ich używać. Umiejętności nietechniczne w dużych projektach owocują dużo bardziej, stąd i zmiana moich zainteresowań.

Tak naprawdę jednak to opowiedziałem właśnie piękną bajkę. Prawda jest brutalna: prelekcje techniczne najczęściej są do niczego. Możemy je podzielić na kilka typów: sponsorowane, nudne, przegadane, nieudane, z poziomem szczegółowości niedopasowanym do potrzeb prezentacji (chyba najczęstszy błąd) i wiele, wiele innych. Jedynie jedna na ileś tam jest naprawdę dobra – z ciekawym tematem i charyzmatycznym prowadzącym, który potrafi zainteresować publiczność.

A 4Developers Gdańsk?

A w przypadku 4Developers nie wiem jak będzie. Warszawska edycja zyskała dobrą opinię wśród społeczności i na fali popularności organizowana jest teraz konferencja w Gdańsku. Odbędzie się ona 18.09.2017 w Focus Hotel. Pierwsze bilety rozeszły się jak świeże bułeczki, co teoretycznie dobrze rokuje.

Konferencja ma mieć cztery linie tematyczne – prawdopodobnie będą to .Net, C++, IoT oraz umiejętności miękkie. Już mi się podoba 🙂 Moje miejsce w Radzie Programowej związane jest głównie z linią .Net, a moja rola to pozyskiwanie talentów, które miałyby szansę zabłysnąć (ponownie lub po raz pierwszy) na scenie przed setkami słuchaczy.

Ja w radzie? Ale jak to?

No właśnie – a jak to się stało, spytasz być może. Otóż jak wspomniałem na początku – ostatnio zaniedbałem odrobinę bloga i przeniosłem ciężar zainteresowań na większą interakcję ze społecznością. Z interakcji tej był najwyraźniej zadowolony Maciej Aniserowicz, który zarekomendował mnie organizatorom konferencji – no i jestem. Krótko zastanawiałem się, czy podjąć rękawicę – ale tak naprawdę nie było wyboru. Skoro los daje mi szansę wpłynięcia, choćby niewielkiego, na konferencję – to dlaczego nie spróbować? Inaczej byłbym tylko narzekaczem, który chodzi na wydarzenia organizowane w pocie czoła przez innych i jeszcze marudzi.

Czy warto?

Jeżeli chciałbyś opowiedzieć o czymś, co Cię interesuje to jak najbardziej warto wziąć w tym udział. Aby zgłosić swój temat pod rozwagę Rady Programowej, należy wypełnić formularz lub skontaktować się np. ze mną. Jak wspomniałem – konferencja jest popularna, ma dobrą opinię i jeżeli chciałbyś wystartować z prezentacją, lub inaczej – jesteś już doświadczonym prelegentem i chciałbyś znów stanąć przed społecznością, to jest do świetna ku temu okazja. Gorąco Cię do tego zachęcam.

UWAGA: Artykuł został zmodyfikowany dnia 16.07.2018, ponieważ po raz kolejny zostałem zaproszony do rady programowej edycji 2018 i musiałem pozmieniać linki do stron konferencji 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DKO
DKO
6 lat temu

No proszę, gratulacje 🙂
Zwiększa to zdecydowanie moje szanse wzięcia udziału w tej konferencji (o ile załapię się na bilety)…. A co jak będzie nudno? 😛

Mariusz
Mariusz
6 lat temu

To będzie się działo…