World Fastest Indian

0
1901

Wpis skopiowany z mojego profilu na portalu Facebook, notka z 31.08.2013

Jakiś czas temu, bawiąc u rodziców w domu, obejrzałem w telewizji kawałek filmu, w którym Antony Hopkins akurat przewrócił się na ciekawie wyglądającym motocyklu. Jako, że bardzo lubię tego aktora, postanowiłem, że kiedyś ten film obejrzę w całości.
Niestety (czyżby?), nie mam zbyt wiele czasu na oglądanie filmów i dopiero dużo dużo później trafiłem na ten film, przeglądając serwis Youtube. Niestety – nie można mieć wszystkiego – film był z polskim lektorem, ale wiadomo – darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda – no i zaczęliśmy z Monią oglądanie.
Film nazywa się „World Fastest Indian”, co w polskim tłumaczeniu brzmi enigmatycznie: „Prawdziwa historia”. Akurat w tym przypadku do przekładu czepiać się nie będę: „Najszybszy Indianin na świecie” raczej nie byłby lepszy. Jest to stanowczo dużo lepszy pomysł, niż sławetni „Wolanie”, którzy zawsze wywołują u mnie zgagę 😐
Ale do rzeczy – nie chcę nikomu popsuć filmu, powiem tylko, że rzeczywiście została tu opowiedziana prawdziwa historia pewnego starszego człowieka o imieniu Bart Munro, który marzył tylko o jednym – aby swoim starym motocyklem Indian Twin Scout pobić rekord prędkości. Aby tego dokonać, nie wystarczy posiadać szybki motocykl – trzeba także udowodnić, że pojazd ten jest rzeczywiście szybki, a można to zrobić tylko w Bonneville, USA, co jest dość trudne, jeżeli mieszka się akurat gdzieś, w zapomnianym przez Boga miasteczku w Nowej Zelandii.
Najważniejsze w tym filmie jest jedno – to jak niesamowicie optymistycznym jest on dziełem. Polecam jego obejrzenie każdemu, kto nie boi się wystawić nosa poza kino akcji. A gdy już go obejrzycie, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście (choć wątpię, by dużo takich ludzi było – to ja raczej jestem lata do tyłu), na pewno podziękujecie mi w duchu, że dałem namiar na tak fantastyczne znalezisko. Ze swojej strony mogę prosić tylko o jedno: jeżeli znacie filmy choć odrobinę podobne do tego, czyli pozytywnie nastawiające do życia, proszę o informację.
Dzięki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments